Wednesday, July 9, 2008

16 -- 22 juuni 2008 magistridiplomi saamine, Lauri Kulpsoo 30

21. juuni 2008 laupäev
Paar päeva tagasi oli mulle helistatud, et kas ma Filosoofiateaduskonna magistrite lõpuaktusele tulen.
Tulin. TÜ peahoone fuajees kästi meil paaridesse võtta. Mina jäin muidugi üksikuks. Aga sain siiki aulasse mindud. Minu ees liikusid maalikateedri omad, s.h. Maris Palgi, Eda Lõhmus jt.
Mul olid kaasas korraga nii fotokas kui ka videokaamera.


Kõned olid intellektuaalselt huvitavad. Alar Karis üritas vana praktiku meelekindlusega meelde tuletada, et "lüürikuid" on ka millekski vaja. Valter Lang möönis et rahvusvahelises teadusesvõistluses pole humanitaaridel õieti mingit kohta aga käime kah. Ning Juhan Maiste esitas pika poeetilise essee Tartust ja endast selles. Lõpuks: "Tuleb jaanipäev... Minge ja saagu teid palju."


Vahepeal esines akustiline süldibänd Lihtne Viis. No muidugi.

Kaugel paistab Maris Palgi, Eda Lõhmus. Elina Loid.Lagle, TT ja Piret ning Maris Knuut (vasakul ääres) olid hoon ees vastas.

Koos Maris Knuudi ja tema mehe ANdresega taastasime situatsiooni aastal 1999 kui sain kätte bakadiplomi.Läksine kambaga Tsink Plekk Pange, rõdule ja ootasine lõputult kuna meile süüa tuuakse. Kuna lapsed muutusid rahutuks, vahiti meid väga tigedalt, eriti noorte vallaliste poolt.


Õhtul läksin Genialistide klubisse Lauri Kulpsoo 30. sünnipäeva üritusele-

Saalis oli liigagi palju rahvast, polnud kuhugi istuda ega astuda.
Tartu Popi ja Roki Instituut esitas ainult uusi lugusid.

Mürgelmaschine -- robustne electropunk kamp, üritasid saksa keeles laulda. oioioio.
Luarvik Luarvik elik siis Mihkel Kleis, Erkki Hõbe (kitarr, roopill) ja Kulpa - trums. Veidi improm kui LL tavaliselt ja Hõbeda esitus oma suht mõõdukas ambitsioonikuses ning Kulpa üllatav oskus fusiooni sisse sobida oli parimatel hetkedel väga nauditav.

Istusin koos Mai Söödi ja Kristiina Viinaga vahepeal baariruumis sohvas ka ja tegime nalja pärast energiakogumismängu. Priit Ruttas tuli ka kohe uudistama ja vahele segama.

Saastsin pärast Mai takso peale ja kuna on Viiniga natuke ühist teed, siis lubasin tal oma rattaga sõita. Ta rääkis, et tal varastati oma ratas Kunstnike Majast ära, kui see oli radioaatori külge lukuga kinni pandud!

2 comments:

Kristina Viin said...

Ma olen tegelt ühe i-ga. Kristina kirjutatakse. :) Tore, et blogi pead.

Kristina Viin said...

Ja palju õnne ikkagi magistri kaitsmise puhul!